Ultrahelisoojendus massaažiga

Ülepinges ja lühenenud lihastele on iseloomulik ainevahetuse ja verevarustuse häirumine, sest pinges lihaskidude vahele pitsuvad kinni nii veresooned kui ka lihast innerveerivad närvikiud. Lihastesse hakkavad seetõttu kuhjuma jääkained, lihaskiud jäävad toitainete puudusesse ning lihaskude võib hakata tasapisi sidekoestuma. Lihaspinge kandub edasi kõõlustele, mistõttu on sageli valupunktiks just lihaskõõluse kinnituskoht luule. Kõik see vähendab lihase funktsionaalsust, näiteks lihasjõudu ja lihaste elastsust ning tekitab valu.

Ultrahelilained tekitavad kudedes võnkumisi, mis absorbeeruvad kõige suuremas ulatuses sõltuvalt sagedusest kas pehmetes kudedes (nagu lihas) või sidekudedes (näiteks kõõlused, ligamendid, fastsia ja ka armkude). See toob kaasa kudedes temperatuuri tõusu, parandades lihaste ainevahetust, närvi- ja verevarustust, mis omakorda toob kaasa valu vähenemise ja lihasfunktsioonide kiirema taastumise. Vähenenud lihaspinge võimaldab hakata efektiivsemalt venitusharjutusi sooritama, taastama lihaste jõudlust ning vähenenud lihaselastsust.

Ultrahelisoojendusega saab aidata inimesi, kellel esineb näiteks:
- Pingepeavalusid
- Kaela ja õlavöötme piirkonna valu või pingetunnet
- Seljavalusid (nii üla- kui alaselja osas)
- Liigesvalusid (ka lõualiigeste valu, naksumist ja suu avamise piiratust)
- Närvi- või lihasvalu
- Ülekoormussündroom (näiteks epikondüliit, plantaarfastsiit, erinevad tendinopaatiad, bursiidid)
- Karpaalkanali sündroom
- Rühihäireid
- Näonärvi halvatus ehk Belli paralüüs (koos elektriraviga on võimalik saavutada veelgi paremaid tulemusi!)

Ultrahelisoojendus on taastumist toetav ja akuutset valu vähendav protseduur. Kui lihase funktsionaalsus on piisavalt hea ja valu vähenenud, siis on alati näidustatud terapeutilised harjutused, millega on võimalik vältida probleemi ennistumist!