Ettevõttest

2012.a. sai alguse ettevõte OÜ FysioThera, mille peamiseks eesmärgiks oli füsioteraapia teenuse pakkumine suurematele taastusraviga seotud ettevõtetele.

Seoses spetsialiseerumisega uuele ja innovatiivsele teraapiavaldkonnale – müofunktsionaalsele teraapiale – sai 2021.a. jaanuarist alates muudetud ettevõtte nime MÜOKLIINIK OÜ-ks, mis võtab oluliselt paremini kokku pakutavate teenuste sisu. “Müo-” on kreeka keelest tuletatud sõna, mis tähendab lihaseid. Just lihased on need, millede funktsioonide parandamisele keskendub nii füsioteraapia kui ka müofunktsionaalne teraapia.

Kuna Müokliinik on paari viimase aasta jooksul tublisti arenenud, siis tekkis vajadus abilise järele. Seega liitus meeskonnaga füsioterapeut Kristel.

Minu teekond terapeudiks saamisel algas Tartu Ülikoolist, kus omandasin esmalt bakalaureusekraadi füsioteraapia erialal. See tekitas minus ainult veel suuremat huvi ning janu uute, põhjalikumate teadmiste järele, mistõttu omandasin ka magistri- ja doktorikraadi sporditeaduste vallas.

Erialases karjääris spetsialiseerusin eelkõige laste füsioteraapiale ja seega hakkasin mõne aja pärast oma teadmisi jagama ka nooremate kollegidega – minust sai Tartu Ülikoolis laste füsioteraapia vastutav õppejõud. Teoreetilise töö kõrvalt praktiseerisin jätkuvalt edasi ka füsioterapeudina – nüüd juba nii täiskasvanute kui ka lastega.

2017. aastal täiendasin ennast müofunktsionaalse teraapia valdkonnas ning olen sealtpeale osutanud nii müofunktsionaalse teraapia kui ka füsioteraapia teenust.

Erialased spetsialiseerumised:

Täiskasvanute füsioteraapias olen spetsialiseerunud eelkõige erinevatele skeleti-lihassüsteemi ülekoormusest või degeneratiivsetest muutustest tulenevate funktsioonihäirete ravile, aga ka valest kehahoiust ja staatilistest sundasenditest tingitud terviseprobleemide lahendamisele.

Müofunktsionaalse terapeudina tegelen suuhingamise, keele vale puhkeasendi ja neelamismustri korrigeerimisega, keelekida vabastamise järgse teraapiaga, keele- ja näopiirkonna lihaste toonuse ja liigutuskoordinatsiooni parandamisega, lõualiigeste valulikkuse, naksumise või suu avamise piiratuse vähendamisega.

Iti Müürsepp

Iti Müürsepp